Jsem tu pro Vás.Tomáš Vyskočil, Váš hodinář

Chtěli byste vědět více o těchto hodinkách, porovnat jejich vlastnosti i cenu zahraničních prodejců?

Rád Vám vyjdu vstříc - zavolejte mi na telefon 602 521 828 (či pošlete zprávu SMS, popř. na WhatsApp) nebo napište na email hodinky@tovys.cz. Řeknu Vám informace podstatné pro stálou spokojenost s tímto výrobkem - rozdíl autorizovaných a neautorizovaných prodejců, záruky, jak se mohou lišit ceny a proč atd.


Pokud je hlavní telefonní kontakt obsazený, po ukončení hovoru Vám zavolám zpět a nebo využijte některý z těchto dalších kontaktů:
725 825 236, 565 657 100

Níže nám můžete na sebe zanechte kontakt a my se Vám neprodleně ozveme:

Tomáš Vyskočil, majitel & hodinář


Zatím pomoci nepotřebuji

hledat účet košík

Ball - Engineer III - NT2222C-S3C-GRC - Engineer III Endurance 1917 TMT

Limitovaná edice
Přidat do porovnání Zvětšit fotku na maximální velikost
1/19

Popis hodinek

Limitovaná edice - tyto hodinky jsou vyrobené v omezeném množství a to 1000 kusů na celý svět.
 
Pánské hodinky Ball Engineer III Endurance 1917 TMT NT2222C-S3C-GRC mají nadčasový retro elegantní vzhled. K tomuto sportovněelegantnímu stylu značnou měrou přispívá jemně vypouklé safírové sklíčko s antireflexní vrstvou
...
Zobrazit víceméně
Dostupnost na vyžádání klikněte ZDEPřed objednáním tohoto zboží doporučujeme si od nás nechat zjistit jeho přesnou dostupnost. Ihned jak dostupnost zjistíme, Vás budeme informovat.

Již jste u nás nakupovali?Klikněte ZDE pro lepší podmínky nákupu.

záruka ikonka měsíců zárukaVýhody spojené s nákupem u nás Záruka origináluJsme autorizovanými prodejci této značky

Technické informace a popis:

  • Kód:NT2222C-S3C-GRC
  • Funkce a popis:Čas, datum, patentovaná mechanická termometrická indikace (rozsah: od -35°C do 45°C), strojek Swiss BALL RR1601-C (základ swiss Eta 2892) - rezerva chodu 42 hodin, automatický nátah (hodinky se natahují pohybem ruky) + ruční nátah (hodinky lze natáhnout/dotáhnout dle potřeby i ručně korunkou), 28.800 polokmitů setrvačky za hodinu - přesnost chodu 2 - 4 vteřiny/den, 21 kamenových uložení, odolnost vůči magnetickému poli 4 800 A/m (takto označené hodinky už se označují jako antimagnetické, odolávají běžnému magnetickému poli),odolnost nárazu 5 000 Gs = možný pád hodinek až z jednoho metru bez poškození strojku (hodinky jsou tímto zároveň odolné podobným nárazům identické síly), náramek z nerezové oceli se skládací sponou
  • Přesnost strojku (automat):2-4 s/den (28.800 bph)V naprosté většině se všechny hodinky regulují do plusu, tedy tak, aby se mírně předcházely. Obecně lze říci, že čím více má setrvačka polokmitů za hodinu (bph), tím přesněji hodinky chodí. Roli pro přesnost ale hraje mimo jiné i jemnost regulace či princip regulace (regulace vlásku setrvačky či regulace na věnci setrvačky). Někdo dá přednost přesnějšímu strojku a rezervu chodu až tolik neřeší a někomu na nějaké té vteřině denně nezáleží a radši si zvolí komfort v podobě delší rezervy chodu. Napříč všemi značkami strojků se dnes diference automatických (mechanických) hodinek pohybují pouze do několika vteřin denně.

Zobrazit dalšíméně

Provovnání produktů

Kliknutím na prazdnou pozici hodinek přidáte aktuální hodinky do porovnání.

 
 
 

Hodnocení produktu (0)

Tento produkt dosud nikdo neohodnotil.
Buďte první!

Přidat hodnocení

Technické informace o těchto hodinkách

Základním předpokladem pro výrobu hodinkových pouzder je tvrdost, příjemnost pro nošení a vzhled. Tvrdost se měří Vickersovou stupnicí a proces zkoušky spočívá v tom, že dimanat pod určitým tlakem narušuje daný materiál a dle poškození materiálu je výsledkem stupeň tvrdosti. U níže uvedených materiálů od do nejčastěji platí cifra mírně nad spodní číslo, tzn. má-li ocel 160 - 260 Vickers, nejčastěji má ocel 210 Vickers.

Nejměkkčím materiálem na výrobu pouzder a náramků je hliník (aluminium) - ten je na tupnici tvrdosti Vickers u čísla 50 - 70 Vickers. Zlato je kov velmi měkký, avšak o něco tvrdší než hliník a na stupnici tvrdosti tak nacházíme tento drahý kov na postech 80 - 120 Vickers. Dalším, velmi starým materiálem používaným dnes na výrobu pouzder hodinek, je bronz - ten najdeme na stupnici tvrdosti u čísel 100 - 170 Vickers. Ušlechtilá nerez ocel 316L, která se používá na výrobu pouzder a náramků nejčastěji, následuje za bronzem (ocel je ve většině případech tvrdší a houževnatější než titanium) a svojí tvrdostí ho předčí - na stupnici vidíme ocel u čísel 160 - 690 Vickers (nejčastěji má ocel kolem 250 Vickers, ocel 904L má cca. 490 Vickers a více). U titanu záleží, jak je vyroben a v jaké tvrdosti - na stupnici tvrdosti se pohybuje mezi čísly 150 - 340 Vickers (dle legování materiálů může být ale v některých případech tvrdší než ocel). Až do této úrovně tvrdosti lze tyto materiály denním nošením poškrábat (dle užívání někdy sotva znatelné, jindy je nošení na hodinkách patrné více), ale na druhou stranu jej lze zase vyleštit (či namatovat atd. - dle povrchové úpravy) tak, že pouzdro i náramek vypadají jako nové. Další následuje materiál posazený v rozmezí 450 - 560 Vickers a to je minerální sklo a hned vedle o něco tvrdší je zrcadlová ocel s označením 904L (490 - 590 Vickers). Dalším materiálem, který se používá na výrobu pouzder a náramků, je High-tech Keramika, která je na stupnici tvrdosti v rozmezí 1.200 - 1.800 Vickers. Další následuje Hardmetal, který je posazen na 1.400 - 1.700 Vickers. Ceramos je směs keramiky a ocele a tvrdost tohoto materiálu je 1.400 - 1.900 Vickers. A ještě tvrdší než Ceramos je safírové sklo, které má 1.900 - 2.200 Vickers. Mezi nejtvrdší materiály patří diamant - ten je na stupnici na postu 10.000 Vickers. A nejtvrdším materiálem celkově je ACNR - tento materiál předčil tvrdostí i diamant.

V tabulce tvrdosti materiálů máme ale i povrchové úpravy kovů. V dnešní době existují již natolik pokročilé technologie, že není problém nanášet na kovy povrchové úpravy podstatně tvrdší než základní kov samotný. Jednou z nejznámějších povrchových úprav v hodinářském odvětví velmi často používanou je PVD. Hned na druhém místě co se týče tvrdosti je Super Hard Coating, kterou používá firma Seiko. Ještě o něco tvrdší povrchovou úpravu používá Citizen - ta nazývá se Duratec. A jedna z nejtvrdších povrchových úprav je systém DLC (Diamond Like Carbon), který má ovšem široké rozpětí tvrdosti, dle technologického postupu výroby tohoto povlaku. Obecně ale lze říci, že v hodinářském průmyslu se nejčastěji používá DLC ve tvrdosti kolem 1.800 Vickers.
... (číst více)
Nejčastější uložení otáčivých dílu v hodinkách je v kamenech, jinak řečeno v rubínech. Je zde dosaženo minimálního tření ještě zmenšeného mazáním ložisek speciálními hodinářskými oleji - jak si lze povšimnout na obrázku, ložiska mají olejovou misku určenou pro zásobu oleje a tímto docílení kvalitního mazání strojku minimálně na několik let. Kamen je materiálem nejčastěji syntetický rubín, který vyniká svojí velkou tvrdostí a čepy hřídelí jsou převážně ocelové. Toto uložení skýtá tu výhodu, že ani jednostranným tlakem soukolí a tedy i jednostranně tlačící čepy do ložisek nezapříčiní vychození ložiska do oválu. Pokud by se z kruhového ložiska udělal ovál, změnila by se mezizubní vzdálenost záběrů kol vyosením se hřídelí kol a vznikalo by nepřiměřené tření nevýhodné pro přenos energie v soukolí. Kamenové ložesko je nevychoditelné díky své tvrdosti.

Obecně lze říci, že čím více má strojek kamenů, tím je kvalitnější. Téměř vždy je počet kamenů uváděn na číselníku hodinek, což potvrzuje důležitost této informace pro budoucího majitele hodinek. Díly, které totiž nejsou uloženy v kamenech, čeká při denním nošení hodinek do budoucna výměna, čímž naroste cena opravy hodinek. Tyto díly nemusí být nijak drahé, nicméně komfort celkových oprav spočívající v "pouhém" vyčištění a namazání ložisek a třecích míst strojku zde chybí. Upřeme-li se na automatické hodinky, mívají nejčastěji od 23 do 42 kamenů. Jak lze posoudit, je to veliký rozdíl a zcela jistě se tento rozdíl odráží i do ceny hodinek. Zkráceně řečeno - čím více kamenů ve stroji, tím větší komfort.

Snížení tření kameny a neopotřebování se součástek však nepatří pouze k otáčivým ložiskám, ale i k jiným třecím plochám, kterých je v hodinkových strojcích mnoho. Ze syntetického rubínu je vyroben např. popudný kámen setrvačky nebo palety kotvy. Setrvačka má navíc ještě kromě základního ložiska s olejovou miskou ještě krycí plátek pro snížení tření výkyvů setrvačky, které jsou též vyrobeny ze syntetického rubínu... (číst více)

Alternativní produkty

Ball - NM3016C-S1J-BE

Engineer II Moon Calendar

DETAIL

Ball - NM3016C-S1J-GR

Engineer II Moon Calendar

DETAIL

Ball - NM3016C-S1J-WHGR

Engineer II Moon Calendar

DETAIL

Ball - DM3120C-SCJ-BE

Roadmaster Ocean Explorer

DETAIL

Oris - 01 771 7744 4354-07 8 21 18

Divers Sixty - Five Chronograph

DETAIL

Raymond Weil - 2790-ST-50051

Calibre RW1212 Men’s Automatic Blue Steel Watch, 40 x 40 mm

DETAIL

Rado - R32042203

Chronograph Quartz

DETAIL

Kvalitní pozáruční servis

Nabízíme v Jihlavě kvalitní pozáruční servis na luxusní hodinky na značky, jako jsou např.: TAGHeuer, Baume & Mercier, Omega, Breitling, RADO, IWC, Brequet atd.

  • Měníme safírová skla všech velikostí a tlouštěk, včetně antireflexní vrstvy
  • Kompletní inovace pouzder
  • Komplexní vyčištění hodinek, namazání čerstvými oleji
  • Profesionální zkouška vodotěsnosti
  • … a další

Po našem servisu vypadají hodinky jako nové!!