Jsem tu pro Vás.Tomáš Vyskočil, Váš hodinář

Chtěli byste vědět více o těchto hodinkách, porovnat jejich vlastnosti i cenu zahraničních prodejců?

Rád Vám vyjdu vstříc - zavolejte mi na telefon 602 521 828 (či pošlete zprávu SMS, popř. na WhatsApp) nebo napište na email hodinky@tovys.cz. Řeknu Vám informace podstatné pro stálou spokojenost s tímto výrobkem - rozdíl autorizovaných a neautorizovaných prodejců, záruky, jak se mohou lišit ceny a proč atd.


Pokud je hlavní telefonní kontakt obsazený, po ukončení hovoru Vám zavolám zpět a nebo využijte některý z těchto dalších kontaktů:
725 825 236, 565 657 100

Níže nám můžete na sebe zanechte kontakt a my se Vám neprodleně ozveme:

Tomáš Vyskočil, majitel & hodinář


Zatím pomoci nepotřebuji

hledat účet košík

Prim - Kapesní hodinky - W04P.13098.D

Přidat do porovnání Zvětšit fotku na maximální velikost
1/19

Popis

Cena pro Vás: 14 200 Kč Dostupnost na vyžádání klikněte ZDEPřed objednáním tohoto zboží doporučujeme si od nás nechat zjistit jeho přesnou dostupnost. Ihned jak dostupnost zjistíme, Vás budeme informovat.
Rádi vám nabídneme výraznou slevu. Klikněte níže na tlačítko Dotaz na lepší cenu a my Vám po snadném vyplnění formuláře v krátkém čase zašleme cenu pro Vás.
Dotaz na lepší cenu

Již jste u nás nakupovali?Klikněte ZDE pro lepší podmínky nákupu.

záruka ikonka měsíců zárukaVýhody spojené s nákupem u nás Záruka origináluJsme autorizovanými prodejci této značky

Výhody spojené s nákupem u nás + užitečné informace:

  • o hodinky zakoupené u nás se Vám budu osobně starat po celou dobu nošení. Cokoliv se Vám s hodinkami přihodí (během záruky i po záruce), můžete mi zavolat na mé číslo 602521828 - ihned Vám sdělím, co s hodinkami je a jak hodinky opravit
  • nadstandardní servis pro Vaše hodinky po celou dobu nošení (opravy, výměny pásků atd.) - jsme vyučeni v oboru hodinář
  • naše kamenná prodejna má tradici 22 let a i internetový obchod je ověřen zákazníky - viz. Recenze zákazníků
Zobrazit dalšíméně

Technické informace a popis:

  • Kód:W04P.13098.D
  • Funkce a popis:Čas, mimostředná vteřinová ručička, vyrobeno pouze 30 ks, model se perfektně hodí na individualizaci (cnc gravírování monogramu či loga).
  • Pohon:Mechanické - natahující se ručněAutomatic - natahující se pohybem ruky
    Hodinky označené s nápisem Automatic na číselníku jsou osazené strojkem, kde se jicí pero natahuje pohybem ruky roztáčením rotoru umístěném na strojku. Na vrchní základně strojku je usazený otáčivý segment (odborně nazývaný rotor), který se pohybem hodinek roztáčí a pomocí natahovacího soukolí natahuje jicí pero. Díky tomuto jsou automatické hodinky velmi přesné, jelikož při denním nošení hodinek je pero stále dotahované a tlak do jicího soukolí je díky tomuto stabilní. U většiny strojků lze hodinky dotahovat i ručně - korunkou. Nejčastější rezervy chodu jsou 38 - 46 hodin, některé značky vyrábí i stroje s delšími rezervami chodu (až 8 dní). Téměř všechny strojky s automatickým nátahem se dnes vyrábějí i s možností nátahu ručního - pokud hodinky zastaví po době vyčerpání dané rezervy chodu, hodinky zastaví a poté je stačí 3x natáhnout korunkou,strojku dát počáteční energii pro chod dvou/tří hodin a hodinky na ruce se poté pomocí systému automatic dotáhnou na plno během několika hodin. Nemusíme se zde obávat přetržení pera - každý automat je opatřen tzv. kluznou uzdou perovníku, která zajistí ochranu pera proti přetažení. Automaty se vyrábí jak s jednostranným, tak s oboustranným nátahem. Životnosti strojků s automatickým nátahem si liší od použitých materiálů a dílů, obecně lze ale říci, že hodinky s těmito strojky jsou generační záležitostí.

    Mechanické - natahující se ručně korunkou
    Hodinky osazené tímto strojkem je nutné natahovat ručně korunkou. Rezerva chodu mechanických hodinek je většinou 30 hodin - zažité je natahovat tyto hodinky každý den. Mechanické strojky jsou základ hodinařiny. Dnes už vyrábí firmy i podstatně delší rezervy chodu, což podstatně zvyšuje komfort uživatele. Mechanické stroje na ruční nátah korunkou nemají v perovníku kluznou uzdu, nicméně v tomto případě kluzná uzda perovníku není potřeba, jelikož při ručním nátahu lze velmi dobře cítit plně navinuté pero tím, že již nejde s korunkou otočit dopředu pro další nátah. Kluzná uzda zde není potřeba proto, protože na rozdíl od rotoru samonátahu a postupně jdoucího soukolí směrem k perovníku, ve kterém narůstá síla díky převodům a kde je na konci tlak pro návin pera opravdu velký, máme zde cit v prstech a lze ihned dobře cítit, že pero je natažené na plno. Životnosti strojků s ručním nátahem si liší od konstrukce a výrobce, lze ale říci, že hodinky osazené mechanickými strojky se předávají z generace na generaci.

    Quartz - baterie
    Hodinky osazené elektronickým quartz strojkem se vyznačují svojí extrémní přesností. Povolené diference výrobců jsou do 30 vteřin měsíčně, praxe ale vykazuje přesnosti 0 - 10 vteřin měsíčně. Quartzové strojky jsou poháněné baterií, která má - podle výrobce strojku a baterie - životnost 2 - 10 let. Quartz (latinsky krystal) je označení jednoho z nejdůležitějšího dílu strojku a to právě onoho krystalu (slovo quartz neoznačuje primárně to, že jsou hodinky napájené baterií). Právě kvalita krystalu (quartzu) nám určuje přesnost strojku. Dnes je již kvalita krystalů poměrně vyrovnaná a tak povětšinou všechny quartzové hodinky chodí v nepatrných časových diferencích (cca. do půl minuty měsíčně). Existují i quartzové strojky, které jsou chronometrované - zde máme přesnost cca. 1 vteřinu měsíčně (např. Precidrive Certina). Některé strojky jsou konstrukčně nastavené tak, že je-li energie z baterie do elektronického obvodu slabší (cca. 14 dní před úplným vybitím), signalizují tuto skutečnost hodinky posunem vteřinové ručičky po třech vteřinách v plynulém kroku, tzv. najednou. Životnost quartzového strojku se pohybuje od 15 - 30 let (dle konstrukce strojku, použitých dílů atd.), po skončení životnosti strojku se obvykle strojek vymění za nový (quartzové strojky nejsou nákladná záležitost, ve většině případech je výměna za nový levnější než oprava).

    Eco-Drive
    Hodinky osazené strojkem doplněným systémem Eco-Drive nepotřebují výměnu napájecího článku. Skrze číselník sbírá světlo solární článek umístěný pod číselníkem, který přeměňuje světlo v energii. Ta se poté ukládá do vysoce účinného titan-lithiového akumulátoru, který dokáže pohánět quartzový strojek ve tmě nejčastěji 6 měsíců, avšak dle daného typu strojku i více. K dobíjení postačí již malé množství světla - na rozdíl od solárního dobíjení. Ideální a nejrychlejší dobíjení akumulátoru je při jasném přímém slunci, kdy u strojků Eco-drive s kapacitou akumulátoru 6 měsíců lze zcela vybité hodinky aktivovat již po 17 minutách vystavením tomuto jasu a poté postačí pouze 2 minuty denně na dobití energie pro pohon hodinek na celých 24 hodin. Je-li zataženo, toto světlo nabije akumulátor pro první vteřinu chodu hodinek za 2 hodiny a na udržení denní kapacity poté postačí vystavit hodinky tomuto světlu po dobu 11 minut denně. Nosili bychom hodinky např. v kanceláři, tato intenzita světla nám nabije z nuly na první vteřinu chodu akumulátor za 50 hodin a pro udržení denního chodu by bylo zapotřebí vystavovat hodinky tomuto světlu 4 hodiny denně. Pokud bychom položili hodinky 20 cm pod 30W žárovku, první vteřina chodu by se rozběhla za 7 hodin, pro udržení chodu jednoho dne bychom potřebovali hodinky vystavit tomuto světlu po dobu 40 minut a na dobití akumulátoru na plnou kapacitu (6 měsíců) by bylo potřeba nechat hodinky dobíjet tímto způsobem 120 hodin.
    Systém Eco-Drive používá výhradně značka Citizen. Výhodou tohoto systému je komfort v podobě absence výměn baterií, které je potřeba ve většině případech měnit 1x za dva roky. Zde se napájecí článek dobíjí světlem a tvoří si zásobu energie až na několik měsíců. Hodinky jsou chráněné proti přebití a současně mají některé modely funkci signalizace nedostatečně nabitého článku, takže můžeme vidět, kdy je zapotřebí hodinky vystavit více světlu. Napájecí článek Eco-drivu většinou vydrží velmi dlouho.

    Kinetic
    Systém Kinetic používá výhradně značka Seiko. Pohybem ruky se roztáčí rotor - kinetická energie se přeměňuje na energii elektrickou. Přesněji řečeno, otáčením rotoru se elektronickou cestou dobíjí napájecí článek. Kapacita při plném nabití článku je až 6 měsíců.

    Solární dobíjení
    Systém solárního dobíjení používá mnoho značek. Tento systém využívá přírodního i umělého světla - základ je však vždy dostatek světla. Skrze číselník senzory "sbírají" světlo a přeměňují jej elektronickým systémem na energii, která se ukládá do napájecího článku. Ten poté pohání quartzový strojek. Solární dobíjení je technologicky řešeno dvěma systémy - první, kdy zkrz sklíčko proniká světlo na číselník a senzory umístěné na číselníku přeměňují světelnou energii na energii pro napájecí článek (většina značek vyrábějící hodinky se solárním dobíjením, např. Seiko ...) a druhý, kdy přímo ze sklíčka putuje energie do napájecího článku (Garmin).

    Dobíjení ze sítě nebo USB
    Chytré hodinky mají dobíjení baterie ze sítě nebo přes kabel USB, takže hodinky lze dobíjet i v autě nebo přes počítač. Nabíjení tímto způsobem je rychlé a hodinky jsou většinou nabité dle kapacity a velikosti baterie na mnoho dní. Záleží však, jaké funkce se v chytrých hodinkách využívají - pokud budeme mát chytré hodinky pouze pro čas a základní funkce, vydrží nám mnohdy nabití baterie i několik týdnů. Pokud budeme ale v hodinkách využívat často funkce typu GPS, nabití může vydržet třeba i dva/tři dny.
Zobrazit dalšíméně

Provovnání produktů

Kliknutím na prazdnou pozici hodinek přidáte aktuální hodinky do porovnání.

 
 
 

Hodnocení produktu (0)

Tento produkt dosud nikdo neohodnotil.
Buďte první!

Přidat hodnocení

Technické informace o těchto hodinkách

Dříve pojem téměř neznámý, dnes se s ním setkáváme téměř na každém kroku. Ano, je zde řeč o magnetismu. Tento element má přímý vliv na chod mechanických i automatických hodinek a hodinářské firmy se snaží vliv magnetického pole působící na hodinky eliminovat všemi možnými dostupnými způsoby.

Co vůbec dělá magnetické pole s hodinkami? Všechny součástky v mechanických hodinkách jsou z kovů a drtivá většina součástek je z kovů, které lze zmagnetovat. Dle síly magnetického pole, které na hodinky, potažmo na komponenty hodinek, působí, může dojít k zmagnetování těchto komponentů. Nejvíce působí na magnetismus na nejjemnější ústrojí v hodinkách a to ústrojí krokové. Magnetické pole ovlivňuje hodinky různými způsoby (hnací pružiny - pera - vyráběné převážně z oceli, krokové kolo a kotva dříve vyráběné též hlavně z oceli, silné magnetické pole může zapůsobit i na rotor samonátahu), ale největší vliv má magnetické pole na vlásek setrvačky - tato součástka, nacházející se v krokovém ústrojí, přímo ovlivňuje přesnost hodinek a skládá se z několika dílů. A jeden z nich je vlásek, což je pružinka s několika závitovými kolonkami těsně se linoucími kolem sebe. Tento vlásek vrací setrvačku při chodu hodinek z obou nejzažších poloh, z obou výkyvů. Pokud dojde k zmagnetování, tyto kolonky se mohou vlivem magnetizace vlásku dotýkat, čímž se krátí činná délka vlásku. A jak je známo, pracovní délka vlásku se počítá od rolničky vlásku (to je dál, na kterým je vlásek upevněn a takto je nasazen na hřídel setrvačky) až po místo, kde se vlásek něčeho dotýká. Pokud je vše v pořádku, vlásek se nejčastěji dotýká zámečku regulační ručky, ve kterém kmitá. Ale pokud se vlásek dotýká sám o sebe nebo někde jinde ještě před regulační ručkou, zrychlí se kyvy setrvačky a díky tomu se budou hodinky zrychlovat. Nejčastější příčina náhlého zrychlování hodinek je tedy to, že hodinky se byť na chvilku, ocitly v silném magnetickém poli, vlásek setrvačky se zmagnetizovala kolonky vlásku se začaly dotýkat.

Hodinářské firmy se dnes snaží magnetickému poli svých hodinek bránit. Nejčastěji jsou hodinky chráněny proti magnetickému poli buď tím, že se co nejvíce součástek vyrobí z materiálů, které jsou minimálně zmagnetovatelné (nejlépe vůbec) nebo se mezi strojek a pouzdro vkládají speciální vložky, které odklání případné nárazy magnetického pole. Jak je výše psáno, nejovlivnitělnější součástkou magnetickým polem je vlásek, proto se hodinářské firmy snaží vyrábět vlásky z různých slitin, které zachovávají vlastnosti důležité pro správnou funkci vlásku (pružnost atd.) a zároveň jsou odolné magnetickému poli. Nejnovějším materiálem a jedním z nejlepších na výrobu vlásku je křemík, hned za křemíkovým vláskem následují vlásky Spron a Nivachron.

Magnetismus ale nevadí jenom vlásku, zmagnetovat lze i jiné součástky, které poté ovlivní chod stroje. Vlásek je však nejchoulostivější, proto je zde rozepsán tak podrobně, ostatní součástky lze zmagnetovat obtížněji. V dnešním světě je magnetické pole prakticky všude kolem nás a tak, chceme-li minimalizovat zmagnetování hodinek, ideální je vyvarovat se přílišné blízkosti přístrojům, které vyvolávají magnetické pole. Dnes nejvíce připadají v úvahu mobilní telefony, tablety, mikrofony počítačů atd. Obecně lze říci, že pokud budeme hodinky držet od těchto přístrojů dále než 5cm, magnetické pole neovlivní součástky hodinek. Ale pokud budeme mít hodinky těsně u těchto přístrojů, magnetické pole je natolik silné, že aby se součástky hodinek náchylné na vliv magnetizace opravdu nezmagnetovaly, musí být vyrobeny pokud možno z nemagnetických materiálů nebo vložka mezi strojkem a pouzdrem musí být vyrobena z takového materiálu, který dokonale odstíní magnetické pole. I přes to, pokud se Vám stane, že se Vaše hodinky zmagnetují, oprava je poměrně snadná - v hodinařině existuje přistroj, který hodinky odmagnetuje. Tento přístroj pracuje na základě změny proudu, přesněji řečeno orientace proudu (stejnosměrný, střídavý). Hodinky se vloží do přísroje a velmi pomalu se od přístroje oddalují, díky čemuž se magnetické pole pomalu snižuje. Tím se hodinky kompletně odmagnetizují.... (číst více)
Pravidelnou údržbou hodinek je myšleno jednou za určitý čas vyčištění strojku a namazání styčných ploch novými oleji. Pravidelné čištění se více týká automatických a mechanických strojků jak strojků bateriových - quartzových. Quartzové strojky mají podstatně menší soukolí s podstatně menšími tlaky a tudíž zde celková pravidelná údržba není až tolik nutná. Mechanické či automatické hodinky se doporučuje vyčistit, odmastit a namazat novými oleji 1x za 7 - 8 let, krokové ústrojí a ložisko rotoru (automat) pro udržení perfektní přesnosti stroje 1x za 4 - 5 let.

Mechanické a automatické hodinkové strojky musí být v určitých intervalech čištěny. Tyto intervaly jsou přímo závislé na tom, v jakém prostředí se hodinky nejčastěji nachází (teplotní rozdíly, prašné místnosti atd.). Pokud jsou hodinky více jak 50m vodotěsné, tyto vnější vlivy mají na znečištění strojku podstatně menší vliv. Avšak stárnutí a vysychání oleje z ložisek a styčných třecích ploch se nedá vyhnout. I když se dnes vyrábí opravdu kvalitní oleje a mnohé prestižní značky si své stroje mažou ještě dokonalejšími oleji než je standard, jsou to právě oleje, které určují délku chodu hodinek, jejich přesnost a komfort. Přetahování časového intervalu vyčištění a namazání novými oleji může mít za následek zvýšené opotřebovávání součástek v soukolí.

Obecně platí, že mechanické automatické strojky by se při denním nošení měly čistit 1x za 7 - 8 let. První známky znečištění a tudíž zvýšení odporu třecích ploch se projeví na nestabilitě přesnosti chodu, respektive zpožďování se hodinek. U automatických strojků se navíc může zkracovat rezerva chodu. Jak je výše uvedeno, zvýšením tření v soukolí a v kroku a k tomu nedostatečný nátah zapříčiní v první fázi zpoďování stroje, v druhé fázi úplné zastavení. Nejnáchylnější na znečištění je ústrojí tikotu hodinek - ústrojí kroku. Zde dochází ke stálému tření v defakto nejjemnějším ústrojí hodinek - krokové kolo, kotva a setrvačka. Mnohdy právě krok donutí uživatele donést hodinky do opravy, protože soukolí by mohlo ještě klidně několik let vydržet. Má-li strojek na vibrografu výkyv setrvačky 180 stupňů a hodinky jdou, akorát pozdí, na vině je špinavý krok. Vyčištěním kroku a případně i samonátahu a namazáním správným množstvím oleje se amplituda setrvačky zvedne na 295 stupňů a pokud se ještě zvlášť vyčistí popudný kámen a vydlička kotvy, amplituda se zvedne až na 307 stupňů (ideální maximum je 320 - 330 stupňů). A soukolí hlavní vč. perovníku zůstávají ve stávající čistotě se stávajícím olejem, protože zde je kvalita čistoty a olejů ještě dostačující na několik let. Zde je vidět, že pokud hodinky pozdí dřív jak za 8 - 10 let, není zcela nutné čistit ve většině případech celý stroj, ale postačí úplně vyčistit krok. Vyčištění kroku vydrží cca. 4 - 5 let, dle typu strojku (Valjoux 7750 vydrží i déle). Strojek se musí kopletně rozebrat, vyčistit, odmastit a třecí plochy namazat.... (číst více)
Základním předpokladem pro výrobu hodinkových pouzder je tvrdost, příjemnost pro nošení a vzhled. Tvrdost se měří Vickersovou stupnicí a proces zkoušky spočívá v tom, že dimanat pod určitým tlakem narušuje daný materiál a dle poškození materiálu je výsledkem stupeň tvrdosti. U níže uvedených materiálů od do nejčastěji platí cifra mírně nad spodní číslo, tzn. má-li ocel 160 - 260 Vickers, nejčastěji má ocel 210 Vickers.

Nejměkkčím materiálem na výrobu pouzder a náramků je hliník (aluminium) - ten je na tupnici tvrdosti Vickers u čísla 50 - 70 Vickers. Zlato je kov velmi měkký, avšak o něco tvrdší než hliník a na stupnici tvrdosti tak nacházíme tento drahý kov na postech 80 - 120 Vickers. Dalším, velmi starým materiálem používaným dnes na výrobu pouzder hodinek, je bronz - ten najdeme na stupnici tvrdosti u čísel 100 - 170 Vickers. Ušlechtilá nerez ocel 316L, která se používá na výrobu pouzder a náramků nejčastěji, následuje za bronzem (ocel je ve většině případech tvrdší a houževnatější než titanium) a svojí tvrdostí ho předčí - na stupnici vidíme ocel u čísel 160 - 690 Vickers (nejčastěji má ocel kolem 250 Vickers, ocel 904L má cca. 490 Vickers a více). U titanu záleží, jak je vyroben a v jaké tvrdosti - na stupnici tvrdosti se pohybuje mezi čísly 150 - 340 Vickers (dle legování materiálů může být ale v některých případech tvrdší než ocel). Až do této úrovně tvrdosti lze tyto materiály denním nošením poškrábat (dle užívání někdy sotva znatelné, jindy je nošení na hodinkách patrné více), ale na druhou stranu jej lze zase vyleštit (či namatovat atd. - dle povrchové úpravy) tak, že pouzdro i náramek vypadají jako nové. Další následuje materiál posazený v rozmezí 450 - 560 Vickers a to je minerální sklo a hned vedle o něco tvrdší je zrcadlová ocel s označením 904L (490 - 590 Vickers). Dalším materiálem, který se používá na výrobu pouzder a náramků, je High-tech Keramika, která je na stupnici tvrdosti v rozmezí 1.200 - 1.800 Vickers. Další následuje Hardmetal, který je posazen na 1.400 - 1.700 Vickers. Ceramos je směs keramiky a ocele a tvrdost tohoto materiálu je 1.400 - 1.900 Vickers. A ještě tvrdší než Ceramos je safírové sklo, které má 1.900 - 2.200 Vickers. Mezi nejtvrdší materiály patří diamant - ten je na stupnici na postu 10.000 Vickers. A nejtvrdším materiálem celkově je ACNR - tento materiál předčil tvrdostí i diamant.

V tabulce tvrdosti materiálů máme ale i povrchové úpravy kovů. V dnešní době existují již natolik pokročilé technologie, že není problém nanášet na kovy povrchové úpravy podstatně tvrdší než základní kov samotný. Jednou z nejznámějších povrchových úprav v hodinářském odvětví velmi často používanou je PVD. Hned na druhém místě co se týče tvrdosti je Super Hard Coating, kterou používá firma Seiko. Ještě o něco tvrdší povrchovou úpravu používá Citizen - ta nazývá se Duratec. A jedna z nejtvrdších povrchových úprav je systém DLC (Diamond Like Carbon), který má ovšem široké rozpětí tvrdosti, dle technologického postupu výroby tohoto povlaku. Obecně ale lze říci, že v hodinářském průmyslu se nejčastěji používá DLC ve tvrdosti kolem 1.800 Vickers.
... (číst více)
Nejčastější uložení otáčivých dílu v hodinkách je v kamenech, jinak řečeno v rubínech. Je zde dosaženo minimálního tření ještě zmenšeného mazáním ložisek speciálními hodinářskými oleji - jak si lze povšimnout na obrázku, ložiska mají olejovou misku určenou pro zásobu oleje a tímto docílení kvalitního mazání strojku minimálně na několik let. Kamen je materiálem nejčastěji syntetický rubín, který vyniká svojí velkou tvrdostí a čepy hřídelí jsou převážně ocelové. Toto uložení skýtá tu výhodu, že ani jednostranným tlakem soukolí a tedy i jednostranně tlačící čepy do ložisek nezapříčiní vychození ložiska do oválu. Pokud by se z kruhového ložiska udělal ovál, změnila by se mezizubní vzdálenost záběrů kol vyosením se hřídelí kol a vznikalo by nepřiměřené tření nevýhodné pro přenos energie v soukolí. Kamenové ložesko je nevychoditelné díky své tvrdosti.

Obecně lze říci, že čím více má strojek kamenů, tím je kvalitnější. Téměř vždy je počet kamenů uváděn na číselníku hodinek, což potvrzuje důležitost této informace pro budoucího majitele hodinek. Díly, které totiž nejsou uloženy v kamenech, čeká při denním nošení hodinek do budoucna výměna, čímž naroste cena opravy hodinek. Tyto díly nemusí být nijak drahé, nicméně komfort celkových oprav spočívající v "pouhém" vyčištění a namazání ložisek a třecích míst strojku zde chybí. Upřeme-li se na automatické hodinky, mívají nejčastěji od 23 do 42 kamenů. Jak lze posoudit, je to veliký rozdíl a zcela jistě se tento rozdíl odráží i do ceny hodinek. Zkráceně řečeno - čím více kamenů ve stroji, tím větší komfort.

Snížení tření kameny a neopotřebování se součástek však nepatří pouze k otáčivým ložiskám, ale i k jiným třecím plochám, kterých je v hodinkových strojcích mnoho. Ze syntetického rubínu je vyroben např. popudný kámen setrvačky nebo palety kotvy. Setrvačka má navíc ještě kromě základního ložiska s olejovou miskou ještě krycí plátek pro snížení tření výkyvů setrvačky, které jsou též vyrobeny ze syntetického rubínu... (číst více)

Alternativní produkty

Citizen - CA4610-85A

Eco-Drive Chrono

DETAIL

Citizen - CA4610-85L

Eco-Drive Chrono

DETAIL

Citizen - CA4610-85M

Eco-Drive Chrono

DETAIL

Citizen - CA4610-85Z

Eco-Drive Chrono

DETAIL

Tissot - T129.407.16.051.00

CLASSIC DREAM SWISSMATIC

DETAIL

Seiko - SSB417P1

Quartz Chronograf

DETAIL

Tissot - T150.417.11.051.01

Tissot PR 100 Vuelta 2024

DETAIL

Seiko - SSK023K1

Field ‘Deploy’ GMT Automatic

DETAIL

Seiko - SRPJ13J1

Cocktail Time Automatic

DETAIL

Seiko - SRPB41J1

Cocktail Time Blue Moon

DETAIL

Seiko - SSK025K1

‘Deception’ GMT Automatic

DETAIL

Seiko - SRPJ17J1

Cocktail Time Automatic

DETAIL

Seiko - SRPE43J1

Automatic Cocktail Time "Old Clock"

DETAIL

Seiko - SRPF23K1

Street Fighter V Limited Edition BLANKA - Call Of The Wild

DETAIL

Seiko - SRPE15J1

Cocktail Time Mockingbird Automatic

DETAIL

Festina - 20548/1

FESTINA MEN'S BLACK STAINLESS STEEL

DETAIL

Certina - C034.455.11.040.00

Chronograph automatic

DETAIL

Luminox - 3503.NSF

Navy SEAL Foundation Exclusive

DETAIL

Luminox - XL.1051

Quartz Arctic 46mm outdoor watch

DETAIL

Luminox - XL.1052

Quartz Arctic 46mm outdoor watch

DETAIL

Luminox - XL.1053

Quartz Arctic 46mm outdoor watch

DETAIL

Luminox - XA.9521

Quartz Pilot P-38 LIGHTNING GMT 9520

DETAIL

Luminox - XA.9527

Quartz Pilot P-38 LIGHTNING GMT

DETAIL

Festina - 20547/1

FESTINA CONNECTED WATCH F20547/1 BLUE STEEL BRACELET, MEN'S

DETAIL

Festina - 20549/1

FESTINA CONNECTED WATCH F20549/1 BLUE STEEL BRACELET, MEN'S

DETAIL

Seiko - SRPE93K1

Prospex Sea Automatic

DETAIL

Seiko - SSB393P1

Chronograph Titanium Quartz

DETAIL

Seiko - SUR375P1

Quartz Titanium

DETAIL

Seiko - SUR377P1

Quartz Titanium

DETAIL

Prim - W01P.13167.A

PRIM Sport Legenda Ceramic 2022 - A

DETAIL

Citizen - BN0118-55E

Eco-Drive Super Titanium

DETAIL

Seiko - SSB449P1

Quartz Chronograph

DETAIL

Seiko - SSB447P1

Quartz Chronograph

DETAIL

Tissot - T122.423.11.033.00

Tissot Carson Premium Gent Moonphase

DETAIL

Tissot - T116.617.36.052.00

Tissot Chrono XL Vintage

DETAIL

Tissot - T116.617.36.052.02

Tissot Chrono XL Vintage

DETAIL

Citizen - BN0226-10P

PROMASTER MARINE - DIVERS 200m

DETAIL

Tissot - T116.617.36.052.04

Chrono XL Special Edition Roglič

DETAIL

Tissot - T150.417.33.031.00

PR 100 Quartz Chronograph

DETAIL

Citizen - CA4444-82L

SUPER TITANIUM CHRONO

DETAIL

Tissot - T150.417.22.031.00

PR 100 Quartz Chronograph

DETAIL

Seiko - SSB445P1

Quartz Chronograph

DETAIL

Seiko - SSB446P1

Quartz Chronograph

DETAIL

Seiko - SRPH63K1

5 Sports ONE PIECE Limited Edition LAW

DETAIL

Seiko - SRPH65K1

5 Sports ONE PIECE Limited Edition LUFFY

DETAIL

Seiko - SRPH71K1

5 Sports ONE PIECE Limited Edition SABO

DETAIL

Tissot - T120.852.17.051.00

Tissot Seastar 1000 Quartz GMT

DETAIL

Luminox - XB.3729.NGU

Bear Grylls Survival Quartz

DETAIL

Citizen - BN0211-50E

Promaster Tough

DETAIL

Victorinox Swiss Army - 241931

FieldForce Classic GMT

DETAIL

Tissot - T125.617.17.051.03

Tissot Supersport Chrono

DETAIL

Luminox - 5027.XS

SXC PC CARBON GMT 5020 SPACE SERIES

DETAIL

Citizen - BN0225-04L

Marine Eco-Drive Limited Edition

DETAIL

Tissot - T134.410.37.051.00

Tissot Heritage Memphis Gent

DETAIL

Tissot - T134.410.27.011.00

Tissot Heritage Memphis Gent

DETAIL

Seiko - SRPL31K1

Automatic Yuto Horigome Limited Edition IV

DETAIL

Tissot - T131.617.16.032.00

Tissot PRS 516 Chronograph

DETAIL

Seiko - SRPJ79K1

SKX Sense Style 55th Anniversary Ultraseven Limited Edition

DETAIL

Seiko - SRPK89K1

Automatic SNXS ‘Deep Black Wash’

DETAIL

Seiko - SRPK91K1

Automatic SNXS ‘Beige Chinos’

DETAIL

Seiko - SRPK87K1

Automatic SNXS ‘Rinse Blue’

DETAIL

Bulova - 96B441

Hudson Automatic

DETAIL

Bulova - 97B225

Hudson Automatic

DETAIL

Citizen - AT8260-18A

Eco Drive Radio Controlled

DETAIL

Seiko - SRPK37K1

Super Cub Limited Edition

DETAIL

Seiko - SSA441J1

Cocktail Time Grasshopper

DETAIL

Seiko - SRPG43K1

Auto Moai Limited Edition

DETAIL

Seiko - SRPG23J1

Cocktail Time Martini

DETAIL

Seiko - SRPK41K1

Automatic Watchmaking 110th Anniversary Limited Edition

DETAIL

Bulova - 98B427

Quartz Racer Performance

DETAIL

Bulova - 98B428

Quartz Racer Performance

DETAIL

Orient - RA-AA0E02E

Revival World Map

DETAIL

Seiko - SRPB43J1

Cocktail Time Skydiving Automatic

DETAIL

Citizen - NJ0180-80A

Automatic Small Seconds

DETAIL

Citizen - NJ0180-80L

Automatic Small Seconds

DETAIL

Citizen - NJ0180-80M

Automatic Small Seconds

DETAIL

Citizen - NJ0180-80X

Automatic Small Seconds

DETAIL

Seiko - SRPK15J1

Seiko Presage Cocktail Time

DETAIL

Citizen - BN0220-16E

PROMASTER MARINE - DIVERS 200m

DETAIL

Citizen - BN0227-09L

PROMASTER MARINE - DIVERS 200m

DETAIL

Luminox - XS.3502.L

Navy SEAL, 45 mm, Dive Watch

DETAIL

Seiko - SSC773P1

Solar Chronograph - Macchina Sportiva

DETAIL

Tissot - T150.417.11.051.00

PR 100 Tour de France Edition 2024

DETAIL

Seiko - SRPK97K1

SKX Sports Style Automatic

DETAIL

Seiko - SRPK99K1

SKX Sports StyleAutomatic

DETAIL

Luminox - XL.8825.H.SET

RECON Point Man Heritage Quartz

DETAIL

Citizen - BJ8055-04X

Marine Ecozilla Eco-Drive

DETAIL

Seiko - SRPL05K1

Automatic Heritage Design Re-creation Limited Edition

DETAIL

Seiko - SRPL03K1

Automatic Heritage Design Re-creation Limited Edition

DETAIL

Tissot - T063.637.11.037.00

TRADITION CHRONOGRAPH

DETAIL

Tissot - T101.417.33.031.01

PR 100 CHRONOGRAPH GENT

DETAIL

Tissot - T101.417.33.051.00

PR 100 CHRONOGRAPH GENT

DETAIL

Tissot - T120.410.11.041.00

Tissot Seastar 1000 40mm

DETAIL

Tissot - T120.410.11.051.00

Tissot Seastar 1000 40mm

DETAIL

Tissot - T120.410.27.051.00

Tissot Seastar 1000 40mm

DETAIL

Tissot - T125.617.36.081.00

Tissot Supersport Chrono Basketball Edition

DETAIL

Kvalitní pozáruční servis

Nabízíme v Jihlavě kvalitní pozáruční servis na luxusní hodinky na značky, jako jsou např.: TAGHeuer, Baume & Mercier, Omega, Breitling, RADO, IWC, Brequet atd.

  • Měníme safírová skla všech velikostí a tlouštěk, včetně antireflexní vrstvy
  • Kompletní inovace pouzder
  • Komplexní vyčištění hodinek, namazání čerstvými oleji
  • Profesionální zkouška vodotěsnosti
  • … a další

Po našem servisu vypadají hodinky jako nové!!